Dla kogo są takie sesje

Sesja kobieca to idealny prezent dla Twojej najbliższej osoby – na urodziny, rocznicę lub zupełnie bez okazji. Pozwól otoczyć się zupełnie innym nieznanym dotąd światem. Porwać się w zmysłowy świat pięknej fotografii.

Zamysł

Zdjęcia które stworzyłem wspólnie z Milą były inspirowane fotografką Vivienne Mok.

Scenografia

Do wykonania scenerii do sesji posłużyły mi materiały głównie zakupione w second handzie. Były to różnego rodzaju zasłonki koronkowe i poszewki. Wszystkie zostały przeze mnie specjalnie przygotowane do tego celu. Cały koszt tych rzeczy nie przekroczył 30 zł. Część poszewek została użyta do stworzenia tła oraz posłania na łóżko. Do zmiękczenia światła użyłem jedynie starej koronkowej zasłonki.

Sprzęt

Od dłuższego czasu takich zdjęć używam starego Nikona D5000 z podpiętym obiektywem Sigmy 17-50mm. Jestem pod dużym wrażeniem jak poradził sobie podczas tej sesji pomimo jego wieku i znacznych ograniczeń technicznych.  Jedynego modyfikatora jakiego użyłem to blendy odbijającej aby rozświetlić delikatnie zacienioną stronę.

Retusz

Chciałem uzyskać efekt Wintyd który zaobserwowałem u Vivienne. Cały klimat zdjęcia został nadany w postprodukcji  w Photoshopie. Skupiłem się głównie na dużej ilości światła w kadrze. Użyłem techniki dodge & burn aby uzyskać mocniejszą grę świateł i ceni. Na koniec do niektórych zdjęć dodałem delikatny efekt ziarna.