Portret biznesowy w Warszawie

Jakiś czas temu miałem przyjemność wykonać biznesową sesję zdjęciową. Zuzanna chciała odświeżyć swój wizerunek w CV oraz portalach branżowych typu Linkedin.

Miejsce zdjęć

Zdjęcia wykonałem w studiu w centrum Warszawy – Kamienica Studio. Nazwa jest trochę myląca i odnosi się do poprzedniej lokalizacji obiektu. W tym momencie mają siedzibę w starym wieżowcu na 10 piętrze z którego rozciąga się piękny widok na park. Lokalizacja dała mi się trochę w kość gdyż znaleźć w weekend w centrum Warszawy miejsce do zaparkowania nie jest łatwo. Na dodatek odbywało się w tym samym czasie kilka innych wydarzeń – maraton, protesty prawników i przygotowania do Wielkiego Finału Orkiestry Świątecznej. Na szczęście udało mi się odnaleźć miejsce postojowe w jednym z parkingów podziemnych który jak się okazało miał zostać wyłączony z użytku na czas przechodzącego obok protestu. Na szczęście rzutem na taśmę udało mi się w ostatnim momencie wyjechać z niego po zakończonej sesji zanim został zamknięty.

Sprzęt fotograficzny i retusz

Zdjęcia wykonywałem w całości Nikonem D750 z podpiętym pod niego obiektywem Nikkora 50mm. Taki zestaw idealnie sprawdza się do klasycznych portretów.  Jako oświetlenie używałem dwóch źródeł sztucznego światła. Głównym źródłem był duży softbox ok 150cm ustawiony po mojej prawej stronie. Drugie światło to kontra ustawiona za modelką po przeciwnej stronie.

Największa trudnością jaką napotkałem podczas retuszu zdjęć Zuzanny było bliki – refleksy światła które odbiło się w jej okularach. Aby się tego pozbyć musiałem użyć znacznie bardziej zaawansowanych metod retuszu niż przy klasycznych zdjęciach biznesowych. Na szczęście udało mi się ich całkowicie pozbyć ze zdjęcia.

Potencjał studia fotograficznego

Kamienica Studio jest całkiem przyjemnym miejscem do rozwijania fotografii. Bardzo duża obecność światła dziennego oraz spora ilość akcesoriów które można wykorzystać podczas zdjęć dają duże możliwości aranżacji. Z miłą chęcią będąc jeszcze w Warszawie odwiedzę to miejsce. Może już nie koniecznie przy sesji związanej z biznesem.